Betonowa kostka brukowa – co to jest?

Często spotykamy się z pojęciem „betonowej kostki brukowej”, ale czy kiedykolwiek ktoś z Nas próbował się dowiedzieć co to tak naprawdę jest? Dlaczego jest stosowana przy budowaniu podjazdów czy chodników? Już sama nazwa pozwala nam stwierdzić z czego kostka jest wyprodukowana. Z betonu. Dokładniej rzecz ujmując z mieszanki betonowej z dodatkami uszlachetniającymi, która następnie formowana jest w wibroprasacha. To właśnie dzięki temu gotowe kostki są zagęszczone i gładkie, a do tego utrzymują swoje wymiary.

Kostka może przybrać różne kształty, od kwadratowych, poprzez prostokątne, sześciokątne czy chociażby w kształcie fali. Dodatkowo kostka brukowa może wyróżniać się barwą czy wzorami, która sprawiają wrażenie przestrzenności. Aby zapobiec odbiciom i wyszczerbieniom górne krawędzie kostki mogą być fazowane ale również proste, przy czym fazowane krawędzie ułatwiają spływanie wody w szczeliny.

Jeśli szukasz dobrej betonowej kostki brukowej skorzystaj z oferty Centrum Brukarskiego Slawia. Nasi eksperci pomogą wybrać Ci idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Jak zadbać o swoją kostkę brukową?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

slawiacentrumbrukarskie
5
 Photos
3
 Followers
0
 Following
Nowa dostawa prosto od DREWBET wygląda niesamowicie! #jaworzno #centrumbrukarskie #slawia #slask #kostkabrukowa #kamienogrodowy #remont #ogrod #ogrodzenie #brukarstwo #drewbetOgrodzenia betonowe produkowane z najwyższej jakości betonu, doskonałe rozwiązanie do Twojego ogrodu. #brukarstwo #kamienogrodowy #kostkabrukowa #slawia #centrumbrukarskie #ogrodzeniebetonowe #ogrodzenie #ogrod #jaworzno #slask #remontNa dzisiaj koniec pracy, ale zapraszamy już jutro! #centrumbrukarskie #slawia #kostkabrukowa #kamienogrodowy #brukarstwo#brukarstwo #kamienogrodowy #kostkabrukowa #slawia #centrumbrukarskie #granit#brukarstwo #centrumbrukarskie #slawia #kamienogrodowy #białamarianna #kostkabrukowa