TOP 8 kamieni ogrodowych

Wiemy już, że przy wyborze odpowiedniego do naszego ogrodu kamienia należy zwrócić uwagę na jego powierzchnię, kolorystykę i wytrzymałość na obciążenia, czynniki atmosferyczne czy ścieranie. Ale który kamień będzie miał idealne zastosowanie dla nas? Oto TOP 8 najczęściej stosowanych kamieni ogrodowych:

1. Granit – twardy i wytrzymały, jednocześnie łatwy w obróbce (polerowanie i szlifowanie). Występuje w barwie szarej, czarnej, różowej czy żółtej. Kamień o uniwersalnym zastosowaniu, m.in. do nawierzchni, schodów, ogrodzeń czy tarasów.

2. Kwarcyt – trwały i wytrzymały nawet na duże obciążenia. Może występować w barwie szarej, brązowej, szaroniebieskiej czy żółtoczerwonej. Stosowany przy budowie ogrodzeń i dekoracji oczek wodnych.

3. Wapień – mało odporny na ma ścieranie, wymaga impregnacji. Wyróżnia się przeważnie jasnymi barwami i wykorzystuje się go do murków, ogrodzeń i ozdób.

4. Piaskowiec – kruchy ale z użyciem gumowego młotka można go formować. Mało odporny na nasiąkanie. Dzięki ubarwieniu w różnych odcieniach łatwy do skomponowania z każdym ogrodzeniem. Stosowany przy murowanych altanach, schodach i nawierzchni.

5. Serpentynit – wytrzymały i odporny na nasiąkanie oraz promienie UV. Posiada chropowatą powierzchnię i ciemne zabarwienie. Często stosuje się go przy budowie nawierzchni i oczek wodnych, a także ogrodzeń gabinowych.

6. Bazalt – wytrzymały i trudny w obróbce. Odporny na warunki atmosferyczne i ścieranie. Występuje zwykle w barwie ciemnoszarej lub czarnej. Stosowany przy budowie nawierzchni.

7. Porfir – wytrzymały i twardy o ciemnym zabarwieniu (pochodzenie wulkaniczne lub żyłowe). Stosowany przy budowie nawierzchni w formie płyt.

8. Marmur – twardy i dość wytrzymały. Występuje w różnych barwach, m.in. białej, różowej czy zielonkawej. Łatwy w szlifowaniu i polerowaniu. Zwykle stosowany przy budowie schodów i nawierzchni.

Jeżeli szukasz idealnego rozwiązania dla Twoich potrzeb Nasi pracownicy pomogą Ci dokonać właściego wyboru. Z nami Twoje życie stanie się prostsze.

TOP 8 kamieni ogrodowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

slawiacentrumbrukarskie
5
 Photos
3
 Followers
0
 Following
Nowa dostawa prosto od DREWBET wygląda niesamowicie! #jaworzno #centrumbrukarskie #slawia #slask #kostkabrukowa #kamienogrodowy #remont #ogrod #ogrodzenie #brukarstwo #drewbetOgrodzenia betonowe produkowane z najwyższej jakości betonu, doskonałe rozwiązanie do Twojego ogrodu. #brukarstwo #kamienogrodowy #kostkabrukowa #slawia #centrumbrukarskie #ogrodzeniebetonowe #ogrodzenie #ogrod #jaworzno #slask #remontNa dzisiaj koniec pracy, ale zapraszamy już jutro! #centrumbrukarskie #slawia #kostkabrukowa #kamienogrodowy #brukarstwo#brukarstwo #kamienogrodowy #kostkabrukowa #slawia #centrumbrukarskie #granit#brukarstwo #centrumbrukarskie #slawia #kamienogrodowy #białamarianna #kostkabrukowa