Ogrodzenie betonowe zimą?

Zostało już tylko kilka dni do kalendarzowej zimy, a co za tym idzie największe spadki temperatury dopiero przed nami. Już teraz mieliśmy do czynienia z pierwszymi przymrozkami co powinno skłaniać do refleksji na temat ochrony naszego ogrodzenia betonowego, ale jak zabezpieczyć się przed ujemną temperaturą?

Prawie wszyscy potrafią powiedzieć co dzieje się z wodą, która zamarza – zmieniając stan skupienia na stały (lód) zwiększa się objętość co może powodować nieuniknione szkody w ogrodzeniach betonowych. Woda, która znajduje się w szczelinach betonu, po zamarznięciu może spowodować rozsadzenie elementów ogrodzenia.

Jak zatem zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem mrozu? Już na etapie budowy warto wykonać izolację poziomą (np. półpłynna folia) co zapobiegnie podciąganiu wody z gruntu. Kolejny zaleceniem, do którego należy się zastosować to uszczelnienie wszystkich szczelin, przez które woda mogłaby przenikać do rdzenia ogrodzenia. Warto również zaimpregnować powierzchnię bloczków po zakończeniu budowy, aby zabezpieczyć ogrodzenie bez wilgocią.

Nie czekaj do ostatniej chwili i zapytaj naszych specjalistów o impregnat do ogrodzeń. Zapewniamy również doradztwo w montażu ogrodzenia betonowego i pomoc w wyborze.

Ogrodzenie betonowe zimą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

slawiacentrumbrukarskie
5
 Photos
2
 Followers
0
 Following
Nowa dostawa prosto od DREWBET wygląda niesamowicie! #jaworzno #centrumbrukarskie #slawia #slask #kostkabrukowa #kamienogrodowy #remont #ogrod #ogrodzenie #brukarstwo #drewbetOgrodzenia betonowe produkowane z najwyższej jakości betonu, doskonałe rozwiązanie do Twojego ogrodu. #brukarstwo #kamienogrodowy #kostkabrukowa #slawia #centrumbrukarskie #ogrodzeniebetonowe #ogrodzenie #ogrod #jaworzno #slask #remontNa dzisiaj koniec pracy, ale zapraszamy już jutro! #centrumbrukarskie #slawia #kostkabrukowa #kamienogrodowy #brukarstwo#brukarstwo #kamienogrodowy #kostkabrukowa #slawia #centrumbrukarskie #granit#brukarstwo #centrumbrukarskie #slawia #kamienogrodowy #białamarianna #kostkabrukowa