Dziady 2020

Film zrealizowany w ramach projektu My Słowianie – Dziady.

Jak każdego roku, jesienią odwiedzamy groby swoich Przodków. To czas uświęcony starożytną tradycją. Robimy tak wszyscy, niezależnie od przynależności religijnej.
O święcie Dziadów opowiedzieliśmy na spotkaniu w dniu 30 października 2020 (piątek) poświęconemu właśnie tradycji Święta Zmarłych. Był on transmitowany on line.Druga część to zapewnienie Państwu możliwości wzięcia udziału w takim obrzędzie, aby poczuć klimat i lepiej zrozumieć jego treść.

Z powodu ograniczeń koronawirusowych nałożonych jesienią 2020, nagraliśmy dla Państwa obrzęd, aby mogli Państwo uczestniczyć w nim, choć za pośrednictwem mediów.

.Wydarzenie to jest realizowane w ramach projektu „My, Słowianie – Dziady”, który finansowany jest z budżetu Miasta Ełk, w ramach Programu Regratingowego „Ełk, tu działam”.

30 pażdziernika 2020 w lokalu Urzędu Miasta w Ełku przeprowadzilśmy wykład na temat tradycji święta Dziadów, który transmitowany był na żywo w mediach społecznościowych. Zamieszczamy link do fragmentu tego wydarzenia.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=284960659335603&ref=watch_permalink